jnsfbi Blok » Ostatní


Epidemie?!

Zapsáno v Ostatní on June 3rd, 2009 by jnsfbi

Zdá se, ačkoliv nevím proč (nebo že bych někde něco prošvihla?) začíná dramaticky narůstat počet těhotných žen ja jeden metr čtvereční (i na ten, na který naštěstí nevidím:) v mém okolí.
Začínám se děsit, že se budu nucena bavit o plínkách, dudlících, kojení a dalších věcech, o kterých jsem se vždy věnovala v rozhovorech jen okrajově a na vyžádání. A vůbec nejhorší (a některým to i zůstalo doteď!) je mluvení o děcku jako o stálé součásti, viz věty:

MY Jdeme plavat, ale máME nějaký problémy s kruhem..MY se topíme..apod

Nikdy jsem to nepochopila, jaký MY? A proč? Ve skutečnosti se v těchto případech jedná jen o to dítě.
Asi už jsem dnes na další úvahy unavená, uzavírám to:)

P.S. Já se akce epidemie v dohledné době nezúčastním, děkuji přesto za nabídky:-)Záhady: nesmrtelnost elfů vyřešena, humidování stále v záhadě

Zapsáno v Ostatní on February 9th, 2009 by jnsfbi

s Adarhazem jsme se onehdá v sms korespondenci dostali na téma jak je možné, že nesmrtelní elfové umírali v bitvě u Helmova žlebu. Dostalo se na to až dnes, kde jsme si ujasnili, že oba dva v tomto stále nemáme jasno. Pomohl až našeptávač pan gůgl, s nesmrtelností elfů je to tak, že žijí vesele dál a dál, vyjímkou je ovšem násilná smrt, tudíž do toho zapadá i ta bitka ve žlebu.

Další záhadou, kterou Adarhaz nadnesl je výraz “humidovat” z Návštěvníků – bohužel tady našeptávač selhal. Dodnes se o tomto termínu vedou spory a nebyl sto to nikdo hodnověrně vysvětlit. Dnešní miniseriál tedy končím se skore 50:50 vyšených kontra nevyřešených otázek. To není tak špatné.

Počkejme si dál, v dalším díle se třeba polepšíme a vneseme světlo na jiné záhady.Ještě něco o Silvestru

Zapsáno v Ostatní on January 9th, 2009 by jnsfbi

Na Silvestr jsme jeli neuvěřitelně dlouhou dobu, projeli až přes Brno (kdo by nevěděl kde je tohle městečko, tak je to ta osvětlená zatáčka mezi Prahou a Vídní), projeli Brno-venkov – zkrátka byli jsme někde v Asii, kde na nákup lidi lítají na jednoocích dracích.
Cílem cesty měla být hájovna na samotě někde v lesích u zatím neznámého známého:-) Až na fakt, že jsme špatně odbočili a místo nalevo jeli napravo a octli se na nějaké polní vinici (?!:-) jsme dojeli cca za 3 hodiny na místo. Parta zbylých a už zabydlených právě střílela na dvorku lukem (nějaká místní zábava, zřejmě) a tak jsme šli popátrat, co nakoupili k jídlu.
Ukázalo se, že kuchyň je plná různých pokrmů v různém stavu připravenosti (od syrového masa až po rozvařenou rýži) a tak jsem se radši rozhodla jít vypátrat, co je k pití. Byla mi doporučena bowle, kterou oni sami připravovali – po zjištění že krom ovoce je tam notná dávka slivovice, vodky a šampaňského jsem si z auta vyndala své lambrusko (jeden by řek, že sem srab, ale já říkám, že mám jen pud sebezáchovy:-).
Když jsme se už dostatečně zabydleli zjistila sem ke své hrůze, že se míní hrát společenské hry. Asi mám o zábavě jinou představu, protože já mnohdy společenské hry hraju v nutnosti s Davidem, jsem tudíž společenských her nasycena rozhodně je nepovažuji za společenskou zábavu. Mileráda jsem se toho tedy zřekla a sledovala partu popíjívších bezdětných skoro třicátníků trávících večer zvyšujícím se hádání o pravidla hry Beng! kterou jsem bohužel během večera i pochopila.
Jako další zajímavý fakt, u kterého se chci zastavit a který mám vypozorovaný (a objevil se i ten večer) je mnou nazvaný “místodítětepes syndrom”. Tímto syndromem trpí ženy. Zcela jednoduše vysvětlím – místo dítěte si dotyčná s partnerem pořídí psa (případně pořídí partner psa sám, jelikož už nehodlá poslouchat nářky dotyčné) . Je zajímavé, že většinou se jedná o psa většího vzrůstu (asi aby simulace růstu od štěněte po dospělou formu byla co nejpodobnější děcku). Dotyčná majitelka psího dítěte tak zřejmě testuje, zdali je partner ochoten starat se o něco jiného než o sebe, pozoruje jeho chování na základě kterého dedukuje, zdali by se partner dovedl postarat i o jejich potomka. Ve výchově psího dítěte pak dotyčná pořizuje psí videa, účastní se diskusních for, kde se radí s podobně postiženými – co se svým dítětopsem, se psem se baví (nahlas!), češe ho, koupe ho apodobně. Samozřejmě prožívá i nemoce a různé další věci spojené s dítětopsem. Zkrátka placebo jak má být:-).
Takže když se přehnala debata o tom, že pes má něco s okem, focení psa zblízka apodobně uvědomila jsem si, že nemám co říct, protože já se o svém pravém dítěti zpravidla bavím až na vyžádání a můj pravý pes není v tak vymazleném stádiu abych o něm mohla povídat….je to zkrátka jenom pes:-)
Přes všechno tohle jsme se dopracovali coby správná parta pionýrů hrající společenské hry a starajícící se o placeba dětí k tomu, že je 12 a že se půjde na pole aby se viděl z toho Brna i ohňostroj. Přestože jsme se dostali na pole, které je údajně nejvýše postavané místo zdejší, mnoho jsme toho neviděli, spíš to připadlo Středozem a probouzející se zemi Mordor v dáli..jen ten Gandalf na koni tam chyběl:-))
Pokud mluvím o spánku, tak přenocování v jednom pokoji s Ondřejem a Lucíí (plus mým přítelem samozřejmě) bylo taky kapitola sama pro sebe. Přestože všichni okolo spali, tihle dva měli potřebu si začít povídat. Můj drahý to komentoval slovy, že si budeme taky šeptat..načež po minutě usnu. Tak jsem tedy zbyla na nedobrovolné poslouchaní cizích hovorů sama. Přetrpěla jsem debatu o tom, že pátým pádem oslovujeme voláme od slova Kočka je čiči, vydržela jsem i rozhovor o silonkách Lucie a plno dalšího a říkala jsem si, že už musej oba mlčet..ale ne, kecali si dál. Lucka se pak po hodině podivila, že jak to, že všichni spí a oni dva ne? Vydedukovala z toho fakt, že oni dva jsou zde nejmladší a tudíž se jim spát nechce. To už jsem nevydržela a nahlas sem řekla: Tak podívejte, já tady sice možná nejsem nejmladší, ale díky vám nespím taky dohajzlu už!.:-))))

I když se zdá, že neustále na něco nadávám a že jsem ten Silvestr zkritizovala nic mi není po chuti – nevěřte tomu. Ti, co mě znají vědí, že to tak nemyslím a že zkrátka musím historky psát a říkat tak, aby to bylo čtivé a alespoň maličko vtipné. Takže chci poděkovat všem, kteří se mnou silvestra strávili a také děkuji sobě, že jsem na tom východě neumrzla a v pořádku se dostala domů:-)50 na 50

Zapsáno v Ostatní on October 28th, 2008 by jnsfbi

Zběsilý nákup na al..(za reklamu mi nikdo nezaplatil:) tedy, nejmenovaného dodavatele pc dílů.
Protože mi doma odešel počítač – jo, je to tak, počítače mají u mne poměrně velkou poruchovost, jsem nakoupila následující:

zdroj k pc – po původních zmatcích “ježišimarjá, dyť to bouchne, až se to zapojí” se ukázalo, že nic nebouchlo a počítač se probudil k životu. 1 kladný bod

nová černá klávesnice – chodí, akorát šňůra je krátka, nicméně – 1 kladný bod

sada tanků na vysílačky (ehm, pro Davida, nevztahující se k pc:-)) – tanky se nějak “zvláštně” nabíjí, čiliže jejich životnost v běhu je tak 1 minuta…tohle je rozhodně – mínus 1 bod

set s dálkovým (!) ovládáním – externí tv karta – tak tohle je vyloženě propadák. Ačkoliv zde má být příjem digitální televize ok, nechytím na to nic, kromě několika barevných kostiček. Velké zklamání a pocit, že televize mi není souzena – mínus 5 bodů.

A když to tak vezmu celkově, není to nic moc, ale copak může všechno v životě fungovat perfektně? To by byla velká nuda :-)Jako svědek jsem na ánul !:-)

Zapsáno v Ostatní on June 21st, 2008 by jnsfbi

No co jinýho říct – v půl deváté ráno si ještě sladce hajám (zatímco má drahá polovička od šesti vyskočený jak že škatulky (fakt moc:-)), dojel pro chlebíčky, dorty etc) aby mne v 8:35 vzbudil se slovy: Jéeeeé ty ještě spíš!!
V nastálé panice stihla jsem si jen umýt hlavu, hodit na sebe své luxusní červené šaty Victoria’s Secret, do ruky fén a mrňavou kabelku a spěchala tak k nevěstě:-))
Snad mi někdy sestřenka promine, nicméně během 30 minut stihla jsem být znovu krásná, tak jak to umím jen já..no:-)
Nejvtipnější hlášku provedl ženich, když přistil nevěstu na baru kouřící davidofku slimku. Po pár vteřinách němého úžasu prohlásil jen “Anuluju” a zas odešel.
Celkově bylo dobře….jen se trochu obávám škodolibě pošeptané věty : “Tak dobře, já šel s tebou na svatbu, teď ty – půjdeš do hospody s mejma kamarádama!”