První várka minirecenzí na filmy z roku 2013

Ke sledování filmu mne většinou donutí jen dvě věci : 1) někdo jiný (jakože mu chci udělat radost, tak tedy se podvolím a na film se kouknu 2.) oblíbený herec anebo fakt dobrý námět filmu. A protože jsem vcelku náročná (i) co se filmů týče, jen tak něčemu čas nevěnuji. Pojďme se tedy podívat, k čemu jsem se “snížila” tentokrát:-)

Jeníček a Mařenka : Lovci čarodejnic – Tak tady máme typickou ukázku filmu, který jsem viděla protože důvod číslo 1:-) Prakticky nemůžu říct, co by se mi na tom filmu líbilo.  Dobře, uznávám že Mařenka (Gemma Arterton) je pěkná a sexy žena, ale dál?  Představitel Jeníčka mne teda spíš coby muž urazil a na ostatní věci jako je děj si raději nepamatuji. Možná tak jednu scénu s Jeníčkem a nějakou zrzkou ve vodě. To je všechno a to je málo. Ano, nečekala jsem od toho nic velkýho, ale tohle pro mne bylo naprosto zbytečný a racionální část ve mne jasně zavelela: můj čas je příliš vzácný, nikdy víc! (s vyjímkou důvodu 1 samozřejmě, nejsem necita:)

Hodnocení: Never more

 

Oblivion - Tady je téma v pořádku. Scífko, trochu dobrodružství, trochu záhad, akorát ten Tom Cruise, no. Za začátku jsem se tedy snažila zbavit pocitu, že nemám ráda Toma Cruise, bohužel autoři filmu mi to neulehčili, ono je ve filmu totiž – bacha spoiler – tisíc stejných Tomů Cruisů. První polovina filmu vypadala skvěle a tempo udržela, druhá ale už skřípala a Morgan Freeman to odnesl. Typický. Přesto nebylo to zas tak nejhorší

Hodnocení: 6/10 bludišťáků

 

Lore – Mám ráda téma druhé světové války ve filmech. Ne vždycky na to mám pochopitelně náladu a ne vždy mi film sedne. V případě německého filmu Lore se autorům povedlo mne strhnout jen tak na půl. Celkově pěkná atmosféra se zajímavou kamerou, trochu paradoxně škodila tématu filmu. Celkově člověk fandil hlavním hrdinům, ale tak nějak bylo jasný, že to všichni nepřežijí (spoiler: ano, všichni to fakt nepřežijí) a i když na konci hlavní hrdinka pochopila podstatu partnerských vztahů (spoiler: “Sakra, on má snad manželku, blbec!”). Celkově se NIC nevyřešilo, což tak nějak člověk po dvou hodinách nebo kolik to trvalo i chtěl!

Hodnocení: 5/10

 

Side Efects -  Tak tohle je jednoznačně film z druhé skupiny, tj který jsem chtěla vidět a konečně trochu toho správnýho napětí.  Šílená Emily, která hýbe celým filmem a to jak s muži tak i s ženami, vlastně se všemi je vcelku skvěle napsaná postava. Bohužel ale jsem pointu filmu prohlédla moc brzy a po potvrzení mého podezření mi film tak trochu spadnul v hodnocení.  Po shlédnutí filmu budete mít určitě jeden neodbytný pocit: žádný prášky si sakra nikdy brát nebudu! A antidepresiva už tuplem ne,  hnusný kapitalisti!

Hodnocení : 7/10

 

I Give it A Year – Jedna z mála komedií co jsem viděla poslední dobou. S komediemi mám další takový osobní problém: většina z nich je amerických, což by až tak nevadilo, vadí mi styl toho – ehm – humoru? Prostě mi to vůbec (většinou) nepříjde vtipné, takže jsem komedie vyřadila úplně  – mám přece ty moje britcomy  – a tak by se zdálo že britská komedie můj problém zcela řeší. No, řeknu to narovinu : ne tak docela. Takový britcom trvá cca 20 minut jeden díl je většinou tak vymazlený že se ani chvíli člověk nenudí. U filmů většinou autorům dojde dech respektive vtipy, co by stačí do 20minutového dílu jsou roztažené v hodině a půl. Tímhle přesně trpí i tento snímek, přesto se mi komedie tak jako v globále líbila. Prvně se mi zamlouvalo vyústění filmu (spoiler: žádnej slaďák, prostě se rozešli!) a za druhé se autoři skutečně pokoušeli o komické situace. Ty se ve filmu výtečně dařily kdykoliv se objevil skvělý britský komik Stephen Merchant. Přistihla jsem se, že se vyloženě těším, až se na scéně zase objeví. Rozhodně mu měli dát víc prostoru a film by měl i u mne lepší hodnocení (to jsem zas přísná, co?:))

Hodnocení: 6/10

 

Na poslední dva filmy jsem se těšila hrozně, mají stejné téma jako můj vůbec nejoblíbenější film : The Prestige

Now You see me – v českém překladu vyšlo pod názvem Podfukáři, což je trochu zavádějící název, zvlášť když ti britští Podfukáři (Hustle) jsou naprosto boží seriál, takže mohli tedy čeští distributoři zvolit jiný název, že:)

Při prvních minutách Now you see me jsem se úplně tetelila blahem, protože film o hned 4 podfukářích kteří jsou “najati” pátým tajemným aby vykradli banku to je..ano to je jako jeden z filmů který bych chtěla natočit, kdybych chtěla točit filmy!:) Celá parta funguje skvěle a nejvíc jsem se těšla na  Jesse Eisengerga, kterýmu to ve filmu slušelo, měl tu dávku šarmu a drzosti kterou na mladého kouzelníka potřeboval. Taky tu máme opět Morgana Freemana, kterej to tentokrát neodnese jako v Oblivionu:) Všechno fungovalo  díky skvělým efektům a pěkně vybudované atmosféře – až na … ano až na finální pointu filmu. Verdikt: Velmi chytří kouzelníci vykrádající banku versus nemožný policajt ? To musí fungovat vždycky! Na mne rozhodně. A ano bude dvojka!! :-)

Hodnocení : 9/10 (mínus za to, že to ve finále bylo jen přísně logické)

 

Trance – Cože? Další heist movie?! Plní mi někdo moje přání? Vypadá to tak!:)  Trance Dannyho Boyla rozhodně není tak vymazlený jako Now you see me. Myslím tím, že pokud jste přecitlivělý divák jako já asi si budete zakrývat oči při trhání asi fakt všech! nehtů hlavního hrdiny!

Ve zkratce děj: hlavní hrdina historik Simon se dohodne s partou takových těch přísnějších hustlerů a ukradnou přísně drahej Goyův obraz. Simon při akci ale dostane ránu do hlavy a když se probudí neví nic a nedokáže partě říct, kam obraz vlastně schoval (tady to Simona bude pěkně bolet) a tak parta hustlerů najímá pěknou hypnoterapeutku (pokud by to byl tlustý starý hypnoterapeut nikoho by tam nebavilo chodit) a ta má pomocí hypnozy zjistit, kde teda sakra ten obraz je.

Co jsem četla komentáře na csfd tak lidé filmu vyčítají překombinovanost. Já tedy vážně nevím proč. Asi tedy vím, lidi málokdy chtějí film kde nejede časová a dějová linka od začátku do konce. Tady se ale dle mého na konci tak nějak všechno vysvětlí, já jsem byla moc spokojená (ano, až na ty nehty!)

Hodnocení : 9/10 (mínus za ty nehty – ale jinak asi zatím nejlepší biják z roku 2013)

 

P.S. koukám na filmy v dalších měsících a v úvahu připadá pro mne: The Best Offer (námět zní originálně), Don Jon (téma porna a J.G Levitt zní ok), ten Konzultant no nevím, About Time (miluju filmy o cestování v čase v jakýkoliv podobě), Hobit (asi tak ze slušnosti k tomu že to mám rozkoukané a jestli bude dvojka tak slabá jako jednička:)

 2 Responses to “První várka minirecenzí na filmy z roku 2013”

  1. Ursus says:

    Tobě se zdál Hobit slabý. Mě, jako fandovi J.R.R. Tolkiena, Hobit nadchnul a předčil pána prstenů. :D

  2. jnsfbi says:

    Mne Tolkien taky nějak nevadí čtu ho ráda, přesto mi vysvětli jestli je normální udělat z jedné knihy pro děti tři filmy jakože epických rozměrů?:)

Zanechat komentář