Britcom: Some Girls (S01)

Přiznávám se, že když si chci odpočinout od práce a totálně vypnout nepouštím si romantické filmy, ale seriály o teenagerech. Možná je to také způsobeno i tím, že i já celkově se mi někdy zdá dosud jsem ten teenager, ačkoliv střední školu mám už déle za sebou:)

Zkrátka je mi tohle téma stále blízké a tak jsem i vybíravá co se seirálů týče, u Some girls od BBC Three jsem ale po první sérii nadmíru spokojená.

somegirls

V seriálu se neřeší nic zásadního neřeší – jsou to problémy ve škole, se vztahy a s rodiči. Prostě jako v každém jiném seriálu o středoškolácích. Když se podíváme za oceán tak se tu hodí srovnání s Awkward  Prakticky totožné téma, akorát americky navoněné – Jenna je vždy perfektně upravená a učesaná (ačkoliv seriál začínal tak že je totální loser:) její spolužačky jsou taktéž vždy perfektně upravené, doma v drahé vile naklizeno..prostě je to takové dost pozlátko.

Když se vrátím k Some girls – tak hlavní hrdinka Viva je černoška, nosí školní uniformu (?tedy doufám, britský školní oděv zas tak neznám) otec žije s přítelkyní protože je matka opustila a Vivin bratr je..no prostě nechutný. Viva žije v obyčejném paneláku, potkává se s bývalou spolužačkou která už má mimino, zkrátka britové ukazují život středoškoláků možná až moc drsně ale o to víc realisticky. Tak tenhle  odstavec nezněl teď moc, jakože se jedná o zábavný seriál – ale nenechte se vyvést z konceptu – to jsem jen potřebovala uvést pár věcí na pravou míru.

U Some girls je důležité prokreslení jednotlivých postav – máme tu (klasicky?:) hloupou blondýnu Amber, správňáckou hlavní postavu Vivu, Holli která více používá svaly než mozek a nakonec Saz – cholerickou a vzteklou (tenhle charakter se mi líbí nejvíc, je to docela originální:). Když k tomu doplníte svižnou pěknou hudbu (znělka) anebo se podíváte na video:

[ytube id=”ROHSMpgG2J0″]

 

tak asi pochopíte, že v seriále to svižně odsýpá, každá epizoda je sympaticky dlouhá (cca 30 minut)  a po odkoukání se vždycky příjemně usmívám. Dámy nejsou tak načančané jako v Awkward, nejsou ani tak nechutné jako kluci v britském Inbetweeners, jsou prostě něco mezitím..jsou svoje:)

 

 

Hodnocení: Po první sérii: 8,5 bludištáků z 10 /opravdu jsem se bavilaZanechat komentář