Minirecenze na filmy jak z 2013 tak hlavně z roku 2014

Zapomeňte na Fuku, Spáčilovou a Filu – moje hodnocení filmů je stručný,  jasný a bez dalších keců okolo – jdeme na to!

About time má na první pohled všechno co mám moc ráda – je britský, je o cestování v čase, hraje tam Rachel McAdams – prostě jeden by řekl že film přesně pro mě.  První polovinu filmu jsem hodnotila ještě kladně, ale druhá se už dějově zvrhla tak, že jsem musela film vypnout..a už jsem se k němu nikdy nevrátila. Nefungovalo to.

hodnocení – bez hodnocení (vypla jsem to!)

 

12 let v řetětech  – Plno známých tváří včetně Benedicta Cumbebatche – pěkný film, s docela drsným dějem, 80% si zaslouží. Nutno ale říct, že mi bylo docela jedno jak to s hlavním hrdinou dopadne – nějak se mi nedotýkalo nic z toho co se mu dělo a tak jak se kamera líně protahovala po venkově byla jsem i já jakoby líná soucítit s hlavním hrdinou, který si ale podle všeho soucit zasloužil – film je podle skutečné události..hmm

hodnocení – 8 bludišťáků z deseti

 

Only Lovers Left Alive – život je velmi krátký a proto si velmi vybírám na co se koukám a neváhám když se mi něco nelíbí film vypnout –  i v tomto případě moje oblíbené téma – tentokrát britští upíři a opět jsem musela film vypnout. Absolutní nudná půlhodinka mne nenaplnila ničím, o čem bych chtěla psát..bohužel…

hodnocení – bez hodnocení (vypla jsem to..again)

 

Zlodějka knih – Druhá světová válka – další oblíbené téma a tentokrát jsem i film dokoukala (uf). Film podle předlohy knihy o které jsem slyšela jen samé chvály – ale jak to bývá ne vše se podaří přenést i do filmu. Zlodějka knih není špatný film, ale je z něj trochu cítit ta kniha (mohl by být akčnější) a celkově i kratší. Co se týče filmů z druhé světové války není Zlodějka tím, na co bych se podívala ještě jednou  – na to je film příliš romantický a docela i někdy utahaný a na konci se jedná o vyloženej slaďák:(

hodnocení – 7 z 10

Strážci Galaxie – V kině nic nedávali a když člověk mermomocí do kina chce, tak  teda přiovře oko, v tomhle případě jsem mohla zavřít obě:) Dobře je pravda, že já těmhle filmům nerozumím a vím taky, že Hollywood je v krizi—ale 87%…Jako cože? Několikrát jsem překontrolovala jestli jsem se nespletla, … ne fakt to nechápu. Je mi líto, 20 % max.

hodnocení – 2 z 10

 

Na hraně zítřka – Líbilo se mi, kolikrát Tom Cruise ve filmu umře (fakt hodněkrát, potěšilo!) jinak jsem opět šokovaná hodnocením ..no tak 65 max..(a to kvůli Emily Blunt)

hodnocení – 6 z 10

 

Zero Theorem  Britové v koprodukci s jinými národy, Terry Gilliam  a Ben Whishaw (no i když ten, ehm:) Bylo to rozhodně lepší jak ty hollywoodský scifi propadáky. Jen zklámání z toho že Matt Damon a Ben Whishaw mají docela malé role (Ben řekne ve filmu snad 2 věty!). Rozhodně netradiční film se světem vystavěným a barevným tak,  že člověku nestačí přecházet zrak ..a přitom se tu řeší takové ty obyčejné lidské problémy (touha po uznání a cíl v zaměstnání, vztahy..) v tomhle netradičním vizuálním kabátku je to skutečně podívaná nezvyklá a za to body nahory (za Bena naopak dolu:)

hodnocení – 7 z 10

 

Gone Girl – Pokud jste dočetli až sem je možný, že už kroutíte hlavou, že se mi v podstatě nic nelíbí a že jsem divná. Tak tady máme Gone girl (v kinech v ČR jako Zmizelá) a konečně i mne trochu spokojenější :) Já coby milovník britské tvorby kvituji obsazení Rosamund Pike a musím říct, že ji to ve filmu slušelo a hrála skvěle. Jediné co bych filmu vytkla byl příliš rozbahněný začátek, pak skvělá třetina s gradující atmosférou…a zhruba v polovině vám film prozradí jak to celé je, což by tak nevadilo, ale ta vražda Barneyho mi už přišla i zbytečná. V celku ale pěkná podívaná, nebyla jsem zklamaná!

hodnocení – 8 z 10 bludišťáků

 

Godzilla – Aha – ta Godzilla je ta velká, co po ní jdou ty další dvě potvory a do toho jim kecaj lidi, protože jim bořej mrakodrapy…” Takhle lapidárně bych shrnula svoje dojmy. Ne na takový filmy mne fakt neužije –:(

hodnocení – bez hodnocení (vypla jsem to!)

 

Úsvit planety opic – První díl byl super, a to nejen protože tam hrál James Franco…v Úsvitu není ani James, změna režiséra a máme tu úplně jiný film, nedokoukala jsem, nebavilo mi to ani těch 45 minut co jsem se snažila vydržet…bohužel.

hodnocení – bez hodnocení (vypla jsem to!)

 

The Inbetweeners (1,2) – úspěsný britský seriál o teenagerech se dočkal dvou filmů. Tady nečekejte intelektuální zábavu nebo hluboké myšlenky, naopak čekejte množství hlášek a trochu těch nechutností. Něco jako American Pie když bych to chtěla připodobnit. Na večer v menší společnosti kde se pije a jí křupky zcela dostačující, víc od obou filmů nečekejte – Simon Bird tahoun celý show:) Pokud hodnotím oba díly tak ten první je o stupeň asi výš.

hodnocení – 6 z 10 bludišťáků

 

Železná srdce – tentokrát film o 2.sv válce jakože fakt o té válce! Žádné sentimentální příběhy okolo, prostě parta chlapů co spolu jsou v jednom tanku, v hlavní roli poněkud přemistrovaný Brad Pitt. Celkově slušná podívaná, kde je vlastně všechno v pořádku – duben 1945, američani ničí stále bojující němce nejen v Berlíně ale i v malých vesničkách a my sledujeme právě příběh pěti mužů z tanku. Respektive příběh..když si to zpětně promítám..ten tam paradoxně je to nejlslabší místo. Film nám neukázal žádnou hlavní válečnou bitvu (pouze se o nich hovořilo) a pár záběru na rozkřáplou lebku příběh nedělá.

hodnocení – 6,5 z 10 bludišťáků

 

The Interview – mezi mé všelijaké zájmy patří i sledování politické, kulturní, historické a vůbec situace v KLDR. Země je to fascinující a každý týden si čtu zprávy přímo z KCNA proto jsem si film nemohla nechat ujít a skandál co kolem něj vznikl mne vlastně vůbec nezajímá:-)

Prvně se zkusím vyjádřit ke kladům filmu: určitě James Franco, jak mi chyběl v Úsvitu planety opic, tak jsem si ho našla aspoň tady:) Pak jsem se ve filmu několikrát zasmála, i když vlastně když si pustíte trailer k filmu ukáže vám ty nejlepší vtipy a těch dalších vtipných situací tam zas tolik není..respektive ..jsou to američané a je to americká komedie, takže ano ukousnuté prsty a rozkřápnutá lebka o mixážní pult je děsně legrační, žejo! – Nebo ne?

Další za co musím srazit body je nedostek záběrů z KLDR z exteriéru, ano chápu, že by se to špatně dělalo, ale mne to tam chybělo! Plusy dávám naopak za vybrané téma:)

hodnocení – 6 z 10 bludišťáků

 

Interstellar – Má svoje silný i slabší scény. Pojďme se podívat na ty slabší, tedy moje postřehy: variace na Red Dwarf a Listerův příběh, jak on sám sebe položí v v krabici od bot pod kulečníkový stůl, pak tu byl přítomen Eso Rimmer a skoro už to vypadalo že v jednu chvíli všichni zvolaj “Nachystej mi uzenáče, na snídaní jsem zpátky”. Celé to agro téma filmu si pak asi objednala nějaká americká kukuřičná lobby:-) Vyloženě americké pak jsou momenty kdy hlavní hrdina odpojuje modul s Ane Hathaway, to jsem se v kině neudržela a smála jsem se nahlas. To bych teda do Nolana neřekla že někdy udělá a v tomhle momentně u mne film ztratil dost.

Hudba od Zimmera je taky pěkná a dokážu si stále vybavit melodii, ale musím říct že i Zimmer to umí jindy lépe.

V kontextu ostatních filmů co jsem viděla v tomto roce musím ale říct –  Intestellar i se všemi těmi americký klišé je pro mne filmem roku.

hodnocení – 8,5 z 10

 

pzn. Mám rozkoukaný Star Trek s Benedictem, nevím jestli se odhodlám jít na závěřečný díl Hobita ..celkově tedy se snad už těším na rok 2015, třeba bude lepší:)

 

Tags:


Zanechat komentář