Seriál: The Game

O mé zálibě ve sledování seriálů, kde se to špiony jen hemží jsem už psala. Je pravdou, že poslední dobou je ke mě filmová a televizní tvorba štědrá a tak si vyloženě užívám. Agenti ze studené války tu ještě tam moc nebyli a tak když jsem zahlédla téma seriálu The Game, hned jsem věděla, že se mi bude seriál asi líbít – a nespletla jsem se.

game

Šestidílná série z roku 2014 vypráví o neviditelné válce mezi agenty MI5 a Moskvou, celý příběh se začne rozvíjet, když MI5 kontaktuje ruský agent a naznační něco o opravdu velké  akci (operation Glass). Rozjede se tak  složité vyšetřování, kde není nouze o dějové zvraty (v každém díle někdo umře!) a konce, které končí v tom nejnapínavějším okamžiku. Oproti mnou milovanému seriálu The Hour  (srovnání se díky tématu nabízí) je The Game rozhodně akčnější – v The Hour (hlavně v první sérii) sledujeme klidnější práci novinářů, v The Game jsme ale doslova uprostřed party těch nejschopnějších agentů. kteří musí zjistit, co to vlastně je “Operation Glass” (nechci překládat název:).

Děj jak jsem už psala je nesmírně napínavý a dynamický, v jiných recenzích jsem četla, že překombinovaný a chatotický – já s tím nesouhlasím – je to velice v zábavná podívaná a velkou měrou k tomu přispívají i herci. V hlavní roli je velmi charismatický a tady mnou objevený Tom Hughes, který mimo to, že je jádrem celé pátrací operace ještě řeší ve flashbacích svůj osobní život, pak tu máme třeba i Paula Rittera, kterého jste mohli vidět v britcomu Friday Night Dinner.

Celé to zkrátka funguje a šlape, v závěru pravda mě v posledním díle rozesmála věta “Kdo není ruskej agent v týhle místnosti, ať se přihlásí” což byl myslím i záměr a skvěle se to k ději hodilo:-) Zkrátka po dlouhé době nemám problém dát plné hodnocení seriálu a dostává se rozhodně mezi mé favority. Tím spíš mne velmi potěšila zpráva, že se chystá i druhá série:)

hodnocení: 10/10

 Zanechat komentář