Vývoj her: Amulety – 10 let po vydání!

Dnes tedy 18. března je to přesně na den 10 let od doby, kdy jsme vydali mou vůbec první hru – adventuru Pět Kouzelných Amuletů.

Hra se docela rychle stala velmi populární a tak k české a anglické verzi hry dočkala díky nadšeným fanouškům i něměcké a polské verze a nebylo daleko i do italské a ruské:-) Jak jsem pak dodatečně zjistila, vznikl i jeden neoficiální čínský překlad :-) Hra se tak dostala doslova do celého světa – i když neoplývá z pohledu dnešní (ani předtím:) kvality AAA titulů, dostali jsme  mnoho velmi pozitivních zpráv nejen od recenzentů ale i fanoušků, s některými se přátelím dodnes:-)

Na počátku jsem stála já, trochu se nudící žena na mateřské dovolené, moje náklonost k počítačům,k malování, ke kreslení a také samozřejmě i moje záliba v hraní her. Když jsem jako malá hrála Legends of Kyrandia anebo sérii King’s Quest vždycky mi bylo líto, že už hra končí a přála jsem si udělat svou hru..ale o tom už jsem jednou psala a psala jsem i o tom, jak celé Amulety vznikly postupně.

Za těch deset let se změnilo hodně..dobře – začnu u sebe – stále jsem mladá a vůbec mi těch deset let nepřijde jako doba nějak dlouhá:-) Za tu dobu jsem celkem třikrát změnila profesi, naposledy před rokem a půl a k tomu, co teď dělám mi Amulety a potažmo celý můj koníček rozhodně pomohl, nedělám sice hry, ale jsem grafik na volné noze, takže by se dalo říct, že se mi můj koníček stal prací. Zkusila jsem si pracovat i jako Game developer, ale poznala jsem, že sešněrované vedení není pro mne a díky testu typu osobnosti už bezpečně vím, že jsem sama osoba řídící, takže mi vyhovuje si vše řídit sama:-)

Více než já se ale naprosto proměnil celý herní trh. Zatímco v březnu roku 2005 byla událost, že vyšla česká adventura a všichni se nemohli dočkat, v dnešní době kdy je zlatý věk herního odvětví by si někdo nějaké amatérsky udělané hry sotva všiml…Začala jsem hry dělat i proto, že to bylo před 10-15 lety něco neobvyklého..dnes je spíš neobvyklé, že někdo hry nedělá:-)

Běhěm těch deseti let jsem vydala další čtyři jiné hry, poslední v na podzim roku 2014 a Amulety se dočkaly i vydání pro mobily – v současné době ale na App Storu nejsou:-) Běhěm těch let bylo hodně dotazů. jestli budou Amulety dvojka a poslední dotaz na mé hry mám v mailboxu pár dní starý  – fanoušek, který se dožaduje dalších adventur:-) Řeknu to tak, nějakou hru ode mne asi ještě někdo uvidí, ale jestli to bude adventura nemohu slíbit, tolik volného času, jako když jsem byla na mateřské jsem od té doby neměla…což prosivás není výzva:-)

Takže, abych to taky i nějak ukončila pozitivně: u nějaké mé další hry se budu těšit:-)

Olga F.

http://offstudio.cz : veškeré informace o hře

 

BONUS :

Fanvidea na youtube:
[ytube id=”q40H-5K9tQY”]

[ytube id=”H_wBJAUT6Lg”]

[ytube id=”Q5coF5M4m7A”]

 

česky:

[ytube id=”P-heMvzgVPE”]

 

 

 

 Zanechat komentář