1. Proč jsem začla dělat hry

Proč jsem začla dělat hry? Trochu se vydám do minulosti, protože podle mě tam to nějak začlo…Možná snad hraním první adventury?

Je pravda že díky mému o 8 let staršímu bratrovi jsem se k hraní her dostala poměrně brzy. Poté,  co jsme odvařili pár ukrutně drahých joysticků na commodore 64 (?)  zakoupil bratr první pc. Pamatuji si, že bylo ještě s dvoubarevným monitorem a první hra, která mne opravdu zaujala a líbila se mi byl King’s Quest III.  Doteď si pamatuju to utrpení, kdy mě zlý čaroděj Manannan neustále trestal za nesplněné úkoly, až se naštval definitivně a proměnil mou nebohou postavičku ve šneka. Hrát šlo pak obtížněji hlavně proto, že šnek opravdu neoplýval vyjímečnou rychlostí:-)

Nutno podotknout, že jsem úkoly neplnila z nějaké rebélie ale zkrátka proto, že jsem nerozuměla anglickému textu. Poté jsem začla hrát se slovníkem v ruce a tím jsem dosáhla jistého zlepšení, bohužel Manaman většinou mou snahu neocenil a tak se dál šnekovalo.

Hra byla víceméně frustrující i v dalších směrech, když jsem se například pokoušela utéct z hradu čaroděje  (ze strachu před dalším trestem:-) byla to půl hodinová mraveční práce, neboť umřít se dalo skutečně kdykoliv. Následovala pak série Police Questů (tam doteď nevím, co se tam dělo) a samozřejmě Larry.  Ale co mě zas opět dostalo stejně jako KQ byla samozřejmě Kyrandie. Pak jsem nějaký čas hry vůbec nesledovala nehrála, takže možná proto mě ovlivnily tyhle hry v mém dětství.

Sice jsem trochu odbočila ale už tehdy bylo jisté,  že adventury (ačkoliv je doteď neumím hrát) mě chytly. Nemůžu o sobě ani odpovědně říct, že jsem nějaký herní nadšenec.  Adventur, které jsem dohrála opravdu není moc a mnohdy se nedostanu ani z první obrazovky (tzv Mnemonicův syndrom) a možná pro tuhle nemohoucnost vznikl nápad tvořit hry, které budu umět hrát.  A jak jinak toho dosáhnout,  než si hru sama vymyslet?:)

První myšlenka na stvoření adventury je skutečně hodně stará cca 11-12 let zpět. Tehdy jsme s Raistem u piva na Květnici vymysleli hrubý nástin scénáře naší první adventury. Mělo se jednat o adventuru v hlavní roli s mladým mužem poslouchajícím depeche mode (tehdy jsem byla hodně obklopená tímto prostředím, proto prosím omluvte tak dementí nápad:) Děj co si pamatuju se točil kolem ztraceného lístku (přičemž vrahem..ee tedy zlodějem byl pro mě už z nejasných důvodů školník) hra se tuším měla přepínat mezi hlavní postavu a jeho přítelkyní (tento nápad zpětně kvituji:) a vznikl dokonce první screen o který se postaral Raist (až bude mít lepší náladu, vytáhnu z něj ten obrázek, prý stál existuje). Nu ale jak to už u takových (nejen) hospodských nápadů bývá i tento zmizel nikdy nezrealizován..a možná i řeknu naštěstí!:-)

A jak to bylo dál? Tak o tom, jak to bylo dál napíšu příště:-)

Tags: , , ,


2 Responses to “1. Proč jsem začla dělat hry”

  1. raist says:

    hleadal sem ten obrazek celou hodinu… a nic :/

  2. jnsfbi says:

    Chudáči čtenáři teda! Styď se!:-))

Zanechat komentář