“Adventuřín nájt” aneb PRESS START vol. 1 – ADVENTURE NIGHT

Akci pod krkolomným názvem jsem si přetvořila k obrazu svému (viz nadpis), proto se tedy pojďte prostřednictvím mých řádků podívat na to, jak akce probíhala a co na to říkám. Jelikož se na netu objevilo už několik recenzí pokusím se jí pojmout zcela jinak (jako ostatně vždycky:-)

Akce proběhla v Bio OKO dne 23.6 2011. Jak jsem se dozvěděla z Facebookovské stránky mělo na akci dorazit i několik mých známých, z čehož třeba L. Vychopeně znám řadu let z netu a proto jsem se těšila, že ho konfrontuji i osobně:-)

Nicméně člověk soudí a osud mění, na akci jsme se nedostali zrovna včas. Prvně za to mohl fakt, že jsme vyšli z Dejvic vycházkovým krokem pěšky,  a když bylo 20:30 volal Raist a dožadoval se odpovědi, kdy tam budeme. Bohužel jsme ho odpovědí nepotěšili, takže šel napřed (je to pilník) střežit místa v sále.

Když jsme po cestě míjeli “Biopotraviny” bylo jasné ze Bio OKO je už nadohled:-) Suvereně jsem vešla dovnitř a málem smetla slečnu u vchodu do kina. Nedala se ale jen tak lehce a dožadovala se vstupenky. Namítla jsem, že žádnou vstupenku nemám, ale že jsem se řádně registrovala na FB stránce. Slečnu jsem svým přístupem a neoblomným tónem naprosto rozhodila. Využila jsem jejího zmatku a dál jsem argumentovala stylem “proč já tam nemůžu, když tam už jsou moji kamarádi?” a ano nechtěla jsem se zmiňovat o tom, že proč zrovna JÁ tam nemůžu! Slečna vypadala čím dál víc nešťastně a v jedné chvíli napadlo jí jít dovnitř a vytáhnout organizátory akce..jenže ti už přednášeli. Nebylo zbytí – po mých argumentech a nenalezení mého jména nikde nám slečna umožnila vstup zdarma……celou mou nátlakovou akci bohužel zcela zazdil můj přítel větou “Já jsem zas na netu četl, že tu jdou koupit lístky za 80 kč!” I vysvětlilo se nedorozumnění – lístky se kupují o kus dál u okénka, slečna kontrolovala v papíru jen lidi na guest listu (o zápis do tohoto jsem se nikoho neprosila!:))

Po tomto skandálním vstupu četli jsme asi 3x smsku od Raista kde že sedí. Po vstupu do sálu (nadvakrát, než jsme si uvědomili kde je pravá a levá) jsme ho konečně našli a s ním i uzurpovaná místa. Bohužel sedět v poslední řadě se neukázalo jako dobrý nápad. Zatímco celý sál víceméně celou dobu poslušně seděl, kolem nás neustále proudili lidé – pro piva:-).

První přednášku měl Petr Ticháček. Ačkoliv nemám novináře moc v lásce, přednášce se nedalo po věcné stránce moc vytknout. Mapovala pěkně adventurní scénu rok po roku, občas pravda se muselo přeskakovat kvůli představování jednotlivých herních společností. Myslím, že z hlavních titulů bylo vyjmenováno skoro vše. Kromě tedy pro mne zásadní Legend of Kyrandia (avšak chápu, že ne každého hra tak poznamenala:-) a samozřejmě krom absence her mých za což dávám ještě větší mínus:-))

Dalším bodem byla videoukázka ze hry.  Jak Raist správně poznamenal -“To víš, to je marketing, někam příjdou a pak o nich lidi budou psát a to je cíl” – já název hry tedy nenapíšu:) Popravdě spíš než hra vypadalo to na film a spíš než logická adventura připomínala hratelnost styl “klikej dokud se něco nestane a pak klikej dál”. Ale tohle těžko posoudit z kusu videa (který jsem pravda nevydržela sledovat celý:-)

Po skončení videa byl přítomen animátor oné nejmenované hry. Jak jsme pak poznamenali s Lukášem na Facebooku byl skutečně roztomilej:-)

Otázka: “A v čem ty animace vlastně děláš?”

Odpověd animátora: ” …No..vlatně..ve Flashi, jo.”

Co jsem mu skutečně záviděla byla věta “No, já ráno vstanu a jdu dělat hry”:-) Dále mi bylo sympatické, že ač hry sám tvoří, mnoho jich nezná a nestíhá hrát (to mi připomnělo větu “Já hry dělám, já je nehraju” kterou řekl někdo jiný na úplně jiné akci, nicméně je to citát se kterým se téměř ztotožnuji.

Pokusila jsem se taktéž si něco z večera vyfotit. Bohužel se mi stala ta nemilá věc, ze můj iphone zapnul blesk, čímž jsem osvítila velkou část místnosti, zmátla několik lidí, kteří se nechápavě otočili…takže fotku nemám žádnou:)

Poslední část – trailery – podle některých vrchol večera. Nevím, já na trailery nekoukám ani na internetu (nestíhám!) takže jsme sál opustili a venku před sálem probíhala pro vybrané jedince má self prezentace Pěti kouzelných amuletů pro iOS běžící již na mém i-phone4 (o tom, jak jsme daleko s vývojem zas někdy brzo v jiném článku), protože ale jsem měla hru nainstalovanou pouhé 2 dny nevěděla jsem, jak ji spustit od začátku (! se předělávalo menu, no) naštěstí mi Raist poradil:)) Takže po tomto fiasku v ovládání mého telefonu a mé vlastní hry jsme místnosti opustili.

A jak by řekl klasik Cirman: Pokud se naskytne nějaká příležitost a já budu mít opět možnost,… tak se na podobné akci určitě ukážu (i když pochybuji o tom, že se v dohledné době bude konat opět něco o adventurách) .

 

Tags:


Zanechat komentář