Britcom: Miranda

Je pravdou, že shánět titulky na britské seriály je v době, kdy mainstream jede v  amerických  Teorii velkého třesku anebo stálému hledání jednoho rodiče v seriálu Jak jsem poznal vaši matku (proboha kolik let jí budou hledat?) urputný boj. Ale já se nevzdávám a hledám stále dál:) A je mi až s podivem, že o Mirandě jsem neslyšela už dřív.

Miranda (Miranda Hart) je podlé mého geniální a to hned z několika důvodů. Tím prvním, co na Mirandě obdivuji je velký komediální talent hlavní představitelky. Ono ženských komediálních hereček není skutečně mnoho, co já takhle sleduji tak snad jedině Katherine Parkinson (z It Crowd), kterou rovněž mám moc ráda. Miranda je ale legrační svým vystupováním trochu jinak než Katherine. Miranda totiž díky svým (velkým) dispozicím (chápej velkému tělu  a no-trendy vizáži) si dokáže sama ze sebe dělat legraci stylem, který se opravdu jen tak u ženy nevidí.

Miranda seriálová vlastní obchod s žertovnými předměty, který pořídila za matčino věno,  z čehož  není nadšená její matka a všemožně se jí také snaží provdat, případně najít nějakou lepší práci. Miranda naopak svůj obchod miluje a nehodlá se ho vzdát.  Po čem naopak Miranda touží je Garry – kamarád a číšník z restaurace hned vedle Mirandina obchodu. Samozřejmě Mirandino namlouvání nemá u Garryho mnoho pochopení a tak se Miranda dostává do čím dál trapnějších situací. Geniální je v prvním díle rozhovor s Garrym, o kterém ještě Miranda neví, zdali je volný a tak si vymýšlí svůj život:

Garry: A ty máš děti?

Miranda: Ano, dvě.

Garry: A jak se jmenují?

Miranda: ….eee..Orlando…a eee

Garry: Hm?

Miranda: …Orlando…a ee..Orlando a Bloom!

Garry: A kde jsou teď?

Miranda: Umrzly.

Garry: Cože?

Miranda: Umrzly….na výletu v Himalájích…pobíhaly si tam jen tak v tričku a já jim říkala nepobíhejte takhle, nebo si uženete smrt!

Mirandiny výstupy jsou vtipné, což o to, ale na seriálu i já musím najít trochu toho špatného, za což ale nemůže Miranda. Jsou to totiž ostatní herci. Někteří (například Mirandina manažerka v obchodě) se marně snaží svým dle mého trapným způsobem sekundovat Mirandě, ale výsledky jsou řekněme nic moc a tak nejplepší scénky jsou ty, ve kterých je Miranda sama.

Na csfd.cz přirovnal někdo seriál k Deníku Bridget Jonesové, přemýšlela jsem, jestli má pravdu a jestli je seriál hlavně pro ženy. Resumé – nevím:-) mne příjde Miranda vtipnější a Bridget mi tak nějak nevadí:-) Takže jediné, co mne opravdu vadí je fakt,  že jsou k sehnání toho času titulky na první čtyři díly, což mi neskutečně štveUpdate: na serveru titulky.com jsou kompletní titulyk k dvoum odvysílaným řadám seriýlu. Jestli jsem se poslední dobou u něčeho opravdu zasmála, pak právě u Mirandy.

P.S: I díky M.Hart jsem znovu začla shánět seriál Romanovo impérim kde krom ní hraje i Chris O’Dowd ..snad se mi zadaří:-)

Hodnocení: pro me 10 z deseti blušťmenů:-)

Tags:


Zanechat komentář